Where: Home/Show Results/Open Show Results - 24th June 2012

Go To Special Awards results

Open Show Results - 24th June 2012

Judge - Mr Ron Twyman (Bracendown)
Best in Show - WEYHILL ISABELLA JW
Reserve Best in Show - DANYMEADE ISADORABLE
Best Puppy in Show - CLARAMAND ARRIFANA APOLLO
Reserve Best Puppy in Show - ZAKOVA WHOSE THAT GIRL
Best Veteran in Show - MOLKARA MERCEDES AT ZAKOVA JW
Best Opposite Sex - BECKABY LUNAR SHADOW

CLASS 1 Minor Puppy Dog - Entries 3

1st FENDROVE CLOWNING AROUND AT CLARAMAND
2nd ZAKOVA SUN DANCER
3rd MELGROVE NIGHT TRAIN
 

Class 3 Puppy Dog - Entries 2

1st ZAKOVA SUN DANCER
2nd CLARAMAND ILLUSION
 
 
 

CLASS 5 Junior Dog - Entries 2

1st MYSTICAL MILOW
2nd AMERICAN GIGOLO

CLASS 7 Maiden Dog - Entries 4

1st CLARAMAND ARRIFANA APOLLO
2nd ZAKOVA SUN DANCER
3rd AMERICAN GIGOLO

CLASS 9 Novice Dog - Entries 4

1st MYSTICAL MILOW
2nd ALISA ANTON
3rd ZAKOVA DIAMOND GEEZER

CLASS 11 Post Graduate Dog - Entries 7

1st BECKABY CARELESS WHISPER
2nd LUTHAME MR BOND JW
3rd HELLANDIAN DANCING TIGER
Res. GORGEOUS SUNLIGHT AT DANYMEADE
 

CLASS 13 Limit Dog - Entries 3

1st COURTMASTER TOTEM AT BECKABY
2nd MELGROVE CARBON COPY
 
 

CLASS 15 Open Dog - Entries 5

1st RAYOL SPANISH GOLD WITH JOZELAH
2nd ZAKOVA HYPNOTIST JW
 

CLASS 17 Veteran Dog or Bith - Entries 6

1st MOLKARA MERCEDES AT ZAKOVA JW
2nd CLARAMAND MORSE CODE TO ARRIFANA JW
3rd CLARAMAND THRILLER QUEEN FOR DELlNDERE
Res. HARROPINE OUR CHESNEY OF CHANCEGATE

CLASS 2 Minor Puppy Bitch - Entries 4

1st ZAKOVA WHOSE THAT GIRL
2nd WENSUM PAPER ROSES
3rd MELGROVE ODDS`N`SOCKS
Res. DANYMEADE INDULGENCE

CLASS 4 Puppy Bitch - Entries 6

1st CLARAMAND ARRIFANA TANTOOTSIS
2nd ARRIFANA ATHENA
3rd WENSUM CECILlA
Res. FENDROVE FUNNY GIRL AT ZAKOVA
VHC BARTONWARREN LIMONCELLO

CLASS 6 Junior Bitch - Entries 7

1st CHANCEGATE SILVER SPARKLER
2nd VERUSDILIGO HERO`S QUEST

CLASS 8 Maiden Bitch - Entries 3

1st CHANCEGATE SILVER SPARKLER
2nd ZAKOVA TANGO DIVA
 

CLASS 10 Novice Bitch - Entries 4

1st CHANCEGATE SILVER SPARKLER
2nd SONHAM GINGER NUT
 

CLASS 12 Post Graduate Bitch - Entries 6

1st DANYMEADE ISADORABLE
2nd DELlNDERE SHEZ DAZZLING
3rd CLARAMAND SO LA DE DA
Res. SONHAM GINGER NUT
VHC LUTHAME MY LADY FROM GENAVIEVE

CLASS 14 Limit Bitch - Entries 5

1st MOLKARA CRYSTAL ROSE WITH SILVERDUST JW
2nd ARAMINA`S ARIA FOR RAYOL
3rd GENAVIEVES MY LADY DEBORAH
Res. ARRIFANA ALANIS

CLASS 16 Open Bitch - Entries 3

1st WEYHILL ISABELLA JW
2nd CLARAMAND ON ICE WiTH ARRIFANA JW
3rd CLARAMAND CHATTER CHATTER

CLASS 18 Special Beginners Dog or Bitch - Entries 7

1st BECKABY LUNAR SHADOW
2nd CHANCEGATE SILVER SPARKLER
3rd ALISA ANTON
Res. LOCHRANZA MAN ON A MISSION FOR LUTHAME


Special Awards Show Results - 24th June 2012

Judge - Jane Gittins Pop (Bocablue)
Best Special Award - ARRIFANA ATHENA

A Special Puppy Dog or Bitch - Entries 3

1st ARRIFANA ATHENA
2nd DANYMEADE INDULGENCE
3rd BARTONWARREN LIMONCELLO

B Special Post Graduate Dog or Bitch - Entries 11

1st SONHAM GINGER NUT
2nd MYSTICAL MILOW
3rd HELLANDIAN DANCING TIGER
Res. LUTHAME MY LADY FROM GENAVIEVE
VHC ARRIFANA ALANIS

C Special Open Dog or Bitch- Entries 8

1st CLARAMAND ON ICE WITH ARRIFANA
2nd GENAVIEVES MY LADY DEBORAH
3rd ZAKOVA DIAMOND GEEZER


 

Go To Top

Where: Home/Show Results/Open Show Results - 24th June 2012